Spotkanie z pisarzem

29 maja 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Andrzeja Żaka – autora popularnych książek, sztuk teatralnych oraz słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży. Pisarz opowiadał nam o swoich książkach dla najmłodszych, serii „Władca Czasu”, „Kapelusz kapitana Drake’a, Amarilla” i „Weekend w kapeluszu”. Pan Andrzej Żak zainteresował wszystkich uczestników spotkania. Opowiedział o swojej twórczości, wplatając wiele […]

Więcej

Klasy I-III współuczestniczyły na Kopcu Wyzwolenia w biciu rekordu

24 maja uczniowie klas I-III wzięli udział w festynie na Kopcu Wyzwolenia, który był podsumowaniem akcji „ Bezpieczny odblask”. Najmłodsi uczniowie wspólnie z innymi mieszkańcami Piekar Śląskich pobili rekord Polski w ilości osób trzymających element odblaskowy bawiąc się przy tym wyśmienicie. Rekord wyniósł 1388 osób.

Więcej

Wizyta w Palmiarni w Gliwicach

23 maja uczniowie klasy 1a, 1b i 2a wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Palmiarni w Gliwicach.

Więcej

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Miło nam poinformować, iż projekt poprawy stanu nawierzchni wokół MSP13 oraz okolicznego przedszkola i żłobka, wszedł do tegorocznej edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować można w wyznaczonych punktach (w tradycyjny sposób) oraz drogą elektroniczną poprzez stronę Budżet Obywatelski. Głosowanie trwa od 25 maja do 10 czerwca. Po karty do głosowania można zgłosić się również w sekretariacie szkoły. […]

Więcej

Serdecznie zapraszamy do głosowania w konkursie „Podwórko Talentów Nivea”!

Razem możemy zrobić coś dla naszej piekarskiej społeczności. Klikając pod linkiem: Głosowanie – Podwórko Talentów Nivea oddajemy swój głos na projekt, który może być zrealizowany na terenie Piekar Śląskich. Każdy głos ma znaczenie!

Więcej

Dodatkowy termin testów do klasy sportowej!

Wszystkich szóstoklasistów, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w testach do piłkarskiej klasy sportowej zapraszamy na dodatkowy termin: 29 maja godzina 17.00 na halach sportowych MSP 13 ZAPRASZAMY CHŁOPCÓW I DZIEWCZYNY !!!

Więcej

Nabór do klas pierwszych – termin uzupełniający

Przypominamy, iż od 22 maja do 5 czerwca trwa nabór do klas pierwszych MSP 13 z włączonymi oddziałami MG4, w postępowaniu uzupełniającym. Wszelkie potrzebne dokumenty i informacje pod likniem.

Więcej

Ciekawostki z „Zielonej Szkoły”

Podczas pobytu w Łebie klasa III c wygrała konkurs terenowy „Podchody” oraz konkurs „Budowla z piasku”🏖. Klasa III b wygrała konkurs na najciekawszy strój dyskotekowy z bibuły👑. Chcemy również pochwalić się zdjęciami z wycieczek do Gdańska, Gdyni, Łeba Parku, wystawy klocków LEGO oraz spotkania z Neptunem.

Więcej

Wizyta w przedszkolu

Dnia 15 maja 2018r. uczniowie klas pierwszych udali się z wizytą do Miejskiego Przedszkola nr 15 w Piekarach Śląskich. Kolejny już raz wspaniałe przedszkolaki zaprezentowały swoim starszym kolegom pouczające przedstawienie. Nasi najmłodsi uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe oraz zasady bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Dziękujemy przedszkolakom za zaproszenie i niesamowite wrażenia.

Więcej

Konkurs plastyczny „Kocham Polskę”

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich, dla uczczenia 100. rocznicy  odzyskania niepodległości,  zorganizowała konkurs plastyczny „Kocham Polskę”. Miło nam powiadomić, że Szymon- uczeń klasy I a zdobył II miejsce w kategorii klas 0-III. Ogromne brawa za ciekawy pomysł pracy i zdobyte miejsce!

Więcej