Ekopiknik – 15.09.17

Ekopiknik w Parku Śląskim

 

W ramach finału kampanii edukacyjnej „300 H20 Lubię to!” 15 września 2017 r. 46 uczniów naszej szkoły wzięło udział w pikniku ekologicznym w Parku Śląskim w Chorzowie organizowanym przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S. A. w Katowicach i  „Dziennik Zachodni”.

Ekopiknik w Parku Śląskim był dla uczniów i nauczycieli niestandardową plenerową lekcją o wodzie. Zademonstrowana tu atrakcyjna ścieżka edukacji o wodzie jako najważniejszym w przyrodzie surowcu pokazała, że biologii, fizyki, chemii ale także techniki i historii regionu nie trzeba się uczyć tylko w standardowy sposób, w murach szkolnych ale warto zainspirować się tego rodzaju akcją i sięgać po nowe środki oraz możliwości przekazywania wiedzy.

Podczas pikniku dużą atrakcją były pokazy eksperymentów wodnych, konkursy plastyczne o wodzie, projekcje filmów edukacyjnych o tajemnicach zasobów wodnych w regionie, zabawy sprawnościowe z wodą w tle oraz prezentacje żywych ryb drapieżnych prosto z jeziora w Goczałkowicach, które w przygotowaniu wody do picia spełniają szczególną rolę.

Chodzi o to aby – jak mówił prezes GPW Łukasz Czopik – mieszkańcy województwa śląskiego poznając ten skarb jakim jest nasza woda, mogli być z niego dumni i potrafili racjonalnie i mądrze z niego korzystać tak, aby starczyło  go na wiele pokoleń.

 

Dziękujemy Górnośląskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów S. A. w Katowicach za wspaniałą imprezę i smaczny catering w ten chłodny dzień.