Pasowanie na czytelnika

5, 8 i 9 lutego uczniowie klas I a, I b i I c zostali zaproszeni do biblioteki. W tych dniach miała miejsce uroczystość włączenia pierwszoklasistów w poczet czytelników. Na uczniów czekało kilka niespodzianek. W czytelni biblioteki pierwszoklasiści spotkali się z Kornelem Makuszyńskim, który  wygłosił mowę „Do młodych czytelników”, poznali jaki kłopot miał pewien Grzesiu z książką a także co o chłopcu, który miał na imię Tomek mówiła książka detektyw. Wysłuchali próśb książek, a z ust pani bibliotekarki dowiedzieli się jak należy postępować z książkami.

Uczniowie wykazali się znajomością bajek i baśni uzupełniając ich tytuły. Dowiedzieli się  jakie nowe książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa można wypożyczać z biblioteki, poznali zbiory biblioteki w kolejności alfabetycznej.

Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej oraz otrzymali pamiątkowe książki  zatytułowane „Pierwsze abecadło” zawierające teksty literackie  dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek, zarówno klasycznych, jak i współczesnych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.