Piłka ręczna w trzynastce

Od września bieżącego roku szkolnego w murach naszej szkoły po kilku latach przerwy ponownie na dobre zagościła piłka ręczna. Stała się obok wiodących w ostatnich latach, piłki nożnej i koszykówki najchętniej uprawianym sportem przez uczniów. Powstały nowe klasy sportowe czwarta i siódma w których pod patronatem piekarskiej „Olimpii Medeks” szkolą się młodzi adepci szczypiorniaka. To dla nich oraz przyszłych kandydatów powstało szereg inicjatyw związanych z piłką ręczną pozwalających poznać tę piękną dyscyplinę. Oto co działo się w ciągu ostatnich trzech miesięcy:

  • Szkoła weszła w program „Gramy w ręczną” dzięki któremu udało się pozyskać sprzęt do mini piłki ręcznej. W ramach tego programu w każdą sobotę prowadzone są zajęcia dla uczniów klas trzecich i czwartych. Cykl zajęć ma się zakończyć turniejem dla wszystkich biorących w nim udział szkół.

  • W październiku uczniowie mieli okazję trenować pod okiem swoich starszych kolegów. Zajęcia treningowe prowadzili absolwenci MG 4, Łukasz Gogola obecnie gracz superligowego „Górnika” Zabrze oraz rozgrywający pierwszoligowej „Olimpii Medex” Piekary Śląskie Szymon Kotalczyk.

  • W listopadzie grupa uczniów miała przyjemność na żywo oglądać piłkę ręczną na najwyższym poziomie, kibicując „Olimpii” podczas meczu z zespołem „Miedzi” Legnica. Doping naszych podopiecznych poniósł zespół „Olimpii” do zwycięstwa.

  • W ostatnich tygodniach nasza młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji zarówno klubowej jak i międzyszkolnej. Uczniowie klasy VIIc rozpoczęli zmagania ligowe w lidze młodzików młodszych Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. Z meczu na mecz chłopcy nabierają doświadczenia i rośnie poziom ich umiejętności.

  • Reprezentacja chłopców klas szóstych i młodszych zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Piekar Śląskich przegrywając po wyrównanym meczu w rzutach karnych z MSP 12.

  • Tydzień później Mistrzyniami Piekar Śląskich zostały dziewczyny klas starszych wygrywając wszystkie mecze turnieju.

  • Chłopcy klasy 3a gimnazjum powtórzyli sukces swoich młodszych kolegów, zostali wicemistrzami. Po wygraniu dwóch meczy musieli uznać wyższość swoich kolegów trenujących piłkę ręczną w klasie sportowej w MG 2. Pomimo iż piłka ręczna nie jest dyscypliną kierunkową tej klasy ich umiejętności zyskały uznanie w oczach trenerów „Olimpii”.

W najbliższej przyszłości planowane są nowe inicjatywy. Być może jeszcze w grudniu na zajęciach klas sportowych pojawi się reprezentant Polski, olimpijczyk, zawodnik grający w „Vive Kielce” oraz w lidze mistrzów – Mateusz Kus.


Możliwość komentowania jest wyłączona.