Spotkanie z native speaker’em – 19.09.17

SPOTKANIE Z NATIVE SPEAKEREM

19 września 2017 r. na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy  6a szkoły podstawowej oraz uczniowie klasy IIb i IIIb gimnazjum mieli ogromną przyjemność gościć panią Karren Levine, która mieszka w Los Angeles. Karren urodziła się w Waszyngtonie, następnie jako dziecko wychowywała się na farmie w stanie Arizona, a potem przeniosła się do Los Angeles, gdzie mieszka już 35 lat. Karren  opowiedziała nam o swoim polskim pochodzeniu – co robi w naszym mieście, a także podzieliła się z nami swoją opinią o Polsce. Ponadto przedstawiła naszym uczniom Stany Zjednoczone w pigułce, prezentując jednocześnie wszystkie znane atrybuty tego kraju.
Uczniowie zadawali gościowi bardzo wiele pytań głównie o styl życia w Kalifornii, a szczególnie byli zainteresowani przemysłem filmowym w Hollywood i znanymi aktorami.

Wszyscy uczniowie mieli okazję doświadczenia „żywego” języka angielskiego i porównania go ze swoją wiedzą językową. Zajęcia były bardzo ciekawe i stworzyły możliwość poznania innej kultury oraz przyczyniły się do jeszcze bardziej efektywnego i atrakcyjniejszego przyswajania wiedzy językowej przez uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od Karren upominki symbolizujące przyjaźń amerykańsko-polską.