Wizyta klasy 3b w Bibliotece Publicznej – 11.10.17

W dniu 11.10.2017r. uczniowie z klasy III B wraz z wychowawczynią i panią bibliotekarką gościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich. Poznali strukturę biblioteki. Szczególnie zapoznali się z działem z literaturą dla dzieci. To miejsce sprawiło im najwięcej przyjemności i zabaw, ponieważ mogli dowiedzieć się o nowych aplikacjach. Szczególnie dowiedzieć się na temat, rozszerzonej rzeczywistości. Za pomocą tabletów zobaczyli w trójwymiarowej, dynamicznej przestrzeni, Małego Księcia, Jego planetę i to co przeżył podczas swojej wędrówki. Za pomocą narzędzi multimedialnych uczniowie przenieśli książkowe ilustracje do świata wirtualnego i stali się jego mieszkańcami. Wraz z Małym Księciem wybrali się na wędrówkę po planetach. Dzięki nowej technologii mogli pobudzić wyobraźnię i stać się towarzyszem  przygód Małego Księcia. Wszystkim zabawa z trójwymiarowymi ilustracjami bardzo się podobała.

Ponadto mogliśmy poznać urządzenie -drukarkę 3D i zobaczyć jak działa. Dużo radości sprawiło wydrukowanie przestrzenne figury wieży Eiffla. Ucieszyliśmy się jak Pani Bibliotekarka oznajmiła nam, że możemy ją zabrać ze sobą do szkoły.

Wszyscy uczniowie wrócili ze spotkania zadowoleni i wyrazili chęć korzystania z oferty Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich.


Możliwość komentowania jest wyłączona.